luni, 30 aprilie 2012

                                     Prietenia


-Astazi voi vorbi despre o groaznica experienta care am avut-o cu prietena mea Bya :X s-au cum imi place mie sa-i zic Binkisiv:))


Deci pregatiti-va pentru ca veti avea mult si nu prea de citit :P mDa ...


 Era ora de scoala in clasa a 2 a B (suntem prietene de 6 ani) veneam spre clasa cand o prind ca sta in banca cu bengoasa (grasa) Larissa :O am zis pe loc lui Mihai:


-UUhhh ...Pufuletele ucigas vorbeste cu prietena mea! Ma duc sa o salvez :))


In fine :)) m-am dus acolo si am auzit ceva pe care o prietena buna nu le-ar auzi :


-Larisa ii zise prietenei mele (bya) sa steie departe de mine pentru ca zice caa   am purici :|


(mda si ea are grasime :)) )


Iar ea ii zise:


-Bine inteles! Stiam asta de mult doar ca nu vroiam sa ii zic dar nu-ti face griji nu m-a implut de purici ca m-am dat cu deodorant ANTI! ( si au ras amandoua chiar sub nasul meu :(( )

A doua zi vorbesc  cu ea la telefon ( ea ma sunase):




-Salut roxY ce mai faci??


-Eu? mmm rau tu?


-Nustiu acum ce mi-ai zis ma simt prost de ce te simiti rau :(?


-Pentru ca te-am vazut vorbind cu Larissa despre mine ca am purici si tu stii bine ca n-am :(


- Aaaa ... ''conversatia'' aia e de forma daca ai fi stat pana la urma ai vazut ca am luat paharul de suc si l-am varsat pe ea anumit :))...si i-am zis:


''-Asa iti trebuie sa te mai iei odata de prietena mea pufulete ucigas ce esti! :@''


- HaHaHa...scuze ca nu am avut incredere in tine ma simt foarte prost :(


-Nu e Nimic :) nu-ti face griji stai linistita ;)




De aici am invatat ca intodeauna te poti baza pe prietenii tai ''adevarati''...


Si chiar imi pare rau ca m-am indoit acum de Binkisiv :)


--->daca aveti si voi o intemplare de genul acesta o puteti pune la comentarii si eu va voi da un sfat legat de ea ;)




                          PE data viitoare :*
bun! deci sa trecem la subiect! 
-acest blog e creat pentru prietenii mei ecestia fin putini dar foarte speciali. cei care ma inteleg , ma respecta si stiu ce vor de la viata si nu stau cu mine pentru banii nu cei falsi ;)(pun emoticoanae :)) )
acestia find:
-alex
-ciprian
-bya  scumpika me'
-vasile
-mihai
-miru pupici
-alexandra 
 si in ultimul rand ''alina''
*deci c-am asta ar fi primul inceput ;)
:)) Deci daca v-ati prins cum sta treaba acum e timpu' sa zic si ceva despre mine :) 
* Sunt o fire:
-gingasa
-zurdalnica
-grea de cap (in sensul ce nu ma duc repede cu vorba)
si sunt si putin mai deloc interesata de relatii de cuplu ;)
HaHaHa... amuzant :) mai departe sa scriu ma c-am doare mana asa ca voi scrie cel mai probabil peste 3 ore :) 

-Buna! am revenit cu stiri as zice ''aproape'' noi pentru ca am ramas in urma cu informatiile :)
In acest timp cat am lipsit am avut timp sa creez o bratara a prieteniei ..
*Dupa parerea mea cred ca a iesit destul de bine.
*inca nu am pus-o pe blog pentru ca nu am pozat-o ...


-Dar o voi face curand ;)


Hmm...Hmm nu stiu ce are dar nu merge :| 
   in fine .. suntem aici sa discutam despre prietenie asa ca:
-Spuneti-va ofurile voastre in relatia de prietenie si va voi ajuta cun sfat ;) 


-Am timp intodeauna sa raspund oamenilor ;)