marți, 22 aprilie 2014

Selfie , ce este el ?

Hei . Deci .,, Am avut vacanta de paste .. buun . ne-am distrat , dar maine avem scoala :( . ahh .

  Pai n-am sa povestesc ce am facut in vacanta ca e asa de muuult .
                               dar , acum am sa va vorbesc despre selfie ..
     Ce e selfie-ul?  ,,, 
                                                              Ce e ?                             Ce e?
                Ce e?               Ce e ?                            Ce e ?                                         Ce e ? 

Pai este o poza , pe care ti-o faci singur  cu mobilul, aparatul foto etc .       Dar nu din profil ci din fata ,  iar mana o tii  dreapta , si cotul un pic ascutit incat poza sa iasa ca un fel de portret . 



                         De curand am facut si eu o poza , nu e selfie , dar merita sa fie pe instagram , cred ca am sa o pun , mai tarziu ...
                         
                    Este aceasta :  
 




Mda . :* pai , ce sa mai scriu , va dau link catre pagina mea de facebook pentru mai multe idei despre ce asi putea scrie siii ,  puteti sa ma contactai prin chat 1
https://www.facebook.com/roxana.sandul

V-am pupat , adevarat , Puupu . :* pa 

marți, 1 aprilie 2014

Buna . Deci a trecut aproape 2 ani jumate . Totul s-a schimbat BRUSC  . S-au intamplat multe in timpul asta :
-mi-am regasit prietenele adevarate
-m-am corectat in greselile gramaticale din trecut ..
-am avut o iubire imposibila de care am scapat . :/
-nu ma simt asa bine . 

Stii . m-am uitat la vechile postari si poze , si mi-am zis :
CE MICA SI PROSTUTA ERAM !

Totusi , mi-am revenit brusc , si am sa va arat o poza recenta cu mine .. mai ales ca a venit primavara ... 




SI SUNT MAI MULTE ...... : :)) 




ASTA`S EU SI BIAA . :))) . COMICA MAI ESTE . 




AIA IN VISINIU E ALINA , SI CEALALTA E ANA-MARIA . <3 i="">


MDA , ELE SUNT CELE MAI BUNE PRIETENE ALE MELE .

Sa ve zic , mi-am dat seama ca greseam cand o judecam pe Alina , fiindca nu e de loc asa . Nu e prefacuta , ci e o prietena foarte buna , care e modesta si te alina la greu .. 
Mai nou , vrea sa-mi gaseasca pe cineva sa nu ma simt prea singura . Da , Bianca , este mai buna ca nici cand , desi are niste schimbari , dar nu conteaza , o iubesc asa cum e .

Ana-Maria e tipa aia de gasca , mai baitoasa care te adculta si e glumeata rau , mai ales ca stie sa te incurajeze cand esti trist . :)) . 


EI  THIS IS MY LIFE .. cred ca am sa mai scriu cat de curand aici , :p , mai presus , ca am cont  de :

-facebook :))
-ask.fm
-instagram .
si cont aici , oricum va pup , si eu si nebunele mele ,:* 


marți, 21 mai 2013

Hello..  Ce  faceti amicii mei ? .... Cred ca bine .. LOL  
                          Am o multimeee de vesti noooi !! :P  
                                                                       1.  M-am indragostit
                                                                       2.Unii prieteni nu mai sunt asa aproape 
                                                                      3. Cam atat lol
Am sa  va pun o poza cu mine de acum ;)  
                                                                        Fiti atenti: 

Sunt o holbataaaa....... lol 

duminică, 23 septembrie 2012

                                      BUNA,

nu am mai vrobit de mult nui asa?

    -ei bine a inceput scoala asa ca ne vom vedea mai rar --------->>> 
  

asa ... ce sa vorbim acum ? eu nu stiu ..... sincer ! 


   Mi-a venit o idee foarte buna!    


    imi puteti lasa intr-un comentariu problemele voastre si eu va voi raspunde tot intru-un comentariu: 

-un sfat din parte mea :* 



                             ei bine va astept :* pupici :*


            

sâmbătă, 5 mai 2012

                                        Buna!


-Nu ne-am mai vazut demult nu-i asa?
-Ei bine azi voi vorbi despre despre o minunata prietena de a mea!
-Si prieten...in fine :))


Prieteni mei i-ati cunoscut?


Pe Bianca? DAAAA
Pe ceilalti? NUUUUUUUUUUU


Aveti sansa sa i cunoasteti azi ;)




-Alex:
fire interesanta .. gingas si este foarte enervant dar noi il suportam si adesea e foarte sensibil :))
-Ciprian:
interesant , zambaret , cu  tupeu si e foarte amuzant ca un covn 
-Bya (skumpika me'):
sensibila , aproape tocilara , prieten bun , glumeata , zvelta, timida.
-Vasile:
inalt ,dragutz, prieten bun de nadeste , interesant ,stilat, si face impresie buna :) si e cum zice el : ''stie tot '' :))..si e si cel mai bun prieten al meu :X(cum stit voi amic ;)
-Mihai:
tupeist, enervant se da in vant dupa fete :) dar il iertam repede :) si ee dregutz
-Miru :
-zambareata , cea mai mica dintre noi , non tocilara si  non tupeista , timida si cea mai buna prietena a mea.
-Alexandra
c-am pliktisitoare, tocilara , si non tupeista gingasa.
-Alina:
stie sa cante,frumoasa, non tupeista , gingasa:)))


Si mai am ceva de spus despre mine: 


*rea
*de tot nontocilara
*tupeista
*ma dau in vant
*sunt cu capul in nori 


*populara
*cea mai buna prietena
*stilata ;)








                                             Deci c-am atat pe azi :) ma c-am doare mana (din nou) :) ceaw

marți, 1 mai 2012


                                                 Conflictele

Astazi conflictele sunt probleme.


Cand apare unul in viata noastra la ce ne gandim?
-cum sa fac sa scap?
-oare merit asta?
-nu ar fi mai bine daca...
M-AS DESPARTII DE PRIETENII MEI PENTRU IUBITUL MEU ROCKAR?


Ei bine intrebarile astea cazeaza conflictele...


IAR eu va pot da un sfat cum sa scapati de ele ;)


mmm la ce ma gandesc ?



Pai...ca sa le eviti ar trebui sa faci urmatoarele lucruri:



1. pentrece timpul cu prietenii tai
2. nu lasa ca un subiect stupid sa va strice prietenia
3.ai increde in el/ea
4.disctuti despre primul moment in care v-ati cunoscut ;)




EI BINE DACA URMEZI ACESTI PASI VEI AVEA O PAGINA DESCHISA SPRE O NOUA PRIETENIE CALDA .. CURATA SI FARA PROBLEME DE NICI UN FEL ;)




-POSTATI-VA COMENTARIILE DESPRE IAR IN TIMPUL URMATOR VA VOI RASPUNDE PROBLEMELOR ;)




Pe data viitoare :*:*:*:* 
                     Pupici de la mine!